Sdružení knihoven ČR
Předseda:RNDr. Tomáš Řehák
Sídlo:Mariánské náměstí 98/1, 110 00 Praha 1
Tel./Fax.:+420 222 113 456/+420 734 684 729
IČ:70282170
DIČ:CZ70282170 - nejsme plátci DPH
Číslo účtu:2300910355/2010, Fio banka a.s.
   

Seminář k digitalizaci (nejen) pro krajské knihovny V.


Letošní Seminář k digitalizaci (nejen) pro krajské knihovny V., který je pořádán ve spolupráci s NK ČR, se uskuteční opět v Moravské zemské knihovně v Brně, a to ve dnech 6. - 7. 4. 2016. Seminář začne ve středu 6. dubna ve 12:30 a bude končit druhý den kolem poledne. Novinkou letošního roku bude seminář Centrálního portálu knihoven, který naváže na seminář k digitalizaci 7. 4. odpoledne a bude pokračovat do dalšího dne. Konat se bude taktéž v MZK.
Na oba semináře se můžete přihlašovat v jednom společném přihlašovacím formuláři do 25. 3. 2016 (ve formuláři vyberete, které dny kterého semináře se chcete zúčastnit). Formulář najdete zde: https://goo.gl/FEjvDMInformace k digitalizačnímu semináři
Náplň semináře bychom chtěli klasicky zaměřit na národní metadatové standardy spojené s digitalizací tištěných dokumentů (NK ČR), novinky ve zpřístupnění digitálních dokumentů, dlouhodobé uchování dat a jiné. Ve formuláři budeme rádi za vaše další podněty a výběr konkrétních navržených témat. Program poté přizpůsobíme většinovým požadavkům a zašleme vám ho. Některá témata vyloženě lákají k diskuzi, a tak budeme rádi, když na semináři vznikne plodná společná diskuze.

Informace k semináři CPK
Seminář k CPK je určen především systémovým knihovníkům knihoven zapojovaných do CPK, resp. členům pracovní skupiny CPK. Předpokládáme, že ve čtvrtek bychom prošli postupně všechny funkce portálu a podrobně je představili a v pátek bychom se postupně věnovali specifikům jednotlivých knihovních systémů, resp. specifikům jednotlivých knihoven. V případě dotazů týkajících se semináře pište na e-mail: Alena.Paulusovamzk.cz.

Všichni jste dále srdečně zváni na večerní program obou poseminářových večerů. V případě dotazů a připomínek (mimo seminář CPK) se, prosím, obracejte na Lenku Damborskou (Lenka.Damborskamzk.cz).

Lenka Damborská, Zdeněk Hruška, Petr Žabička a Petra Žabičková
Moravská zemská knihovna v Brně

Copyright © 2020 Sdružení knihoven ČR Tvorba www stránek Winternet